Z historii Filipowa
Strefa wiedzy
Linki
Logowania
Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 
Licznik odwiedzin
2757740
DzisiajDzisiaj940
WczorajWczoraj1602
W tym tygodniuW tym tygodniu4387
W tym miesicuW tym miesicu27716
WszystkichWszystkich2757740
54.158.208.189

Ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu Ortograficznego pt ,,Zostań Mistrzem Słowa Pisanego 2018r.”

 

Dnia 11.05.2018r zostały wręczone nagrody książkowe laureatom i uczestnikom Konkursu Ortograficznego.

W kategorii klas IV-V :

I miejsce- Maria Omiljan, kl.Va,

II miejsce- Szymon Jarosz, kl.IVc,

III miejsce- Paweł Pietrewicz, kl. IVa,

IV miejsce- Aleksander Miller,kl.Va

W kategorii klas VI-VII:

I miejsce- Oliwia Sienkowska,kl.VIIa,

II miejsce- Nikola Benczyk, kl.VIIa,

III miejsce- Julia Kibitlewska, kl.VI.

Fundatorem nagród w konkursie była Pani Dyrektor- Alicja Szulińska i Rada Rodziców SP w Filipowie. Dziękujemy Rodzicom klasy IVb za współudział w konkursie.

Laureaci konkursu pojadą w czerwcu na etap powiatowy konkursu, do Płociczna- Tartak reprezentować naszą szkołę w kolejnych zmaganiach ortograficznych. Życzymy Im powodzenia.

Oczywiście laureatom gratulujemy zwycięstwa.

 

Cyrk "Szok" w naszej szkole

09 maja 2018 r. do naszej szkoły przyjechał ukraiński cyrk „Szok”. Uczniowie z młodszych klas obejrzeli ciekawy program artystyczny. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu akrobatycznego. Później wesoły klaun bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystę uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Były również pokazy żonglerki, iluzji, ekwilibrystyki, jazdy na miniaturkowym rowerku. Wystąpił miś polarny i Supermen.

            

 

Święto Konstytucji 3 Maja 2018

 

Trzymaj Formę - Dzień Zdrowej Żywności

 

Wiosenne Zawody Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych - Dowspuda 2018

Biegi przełajowe organizowane przez Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych należą do największych cyklicznych imprez masowych dzieci i młodzieży w Polsce. Od lat gospodarzem powiatowych zawodów organizowanych przez Suwalskie Zrzeszenie LZS jest Zespół Szkół im. gen.Ludwika Michała Paca w Dowspudzie. Dziewczęta i chłopcy rywalizują w 10 kategoriach wiekowych na dystansach od 750 m do 2400 m, biegnąc przez dawny park Ludwika Paca wokół pozostałości po Jego pałacu.

W tegorocznej wiosennej edycji zawodów wystartowało 841 zawodniczek i zawodników z 31 szkół z terenu powiatu suwalskiego, sejneńskiego oraz z miasta Suwałki a także 17 uczestników z 4 ośrodków dla osób niepełnosprawnych. Imprezie patronowało Starostwo Powiatowe w Suwałkach.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się walecznie, zajmując w klasyfikacji ogólnej wśród szkół podstawowych i gimnazjów (roczniki 2004-2002) trzecie miejsce.

W biegu dziewcząt w rocznikach 2008 i młodsze pierwsze miejsce zajęła Alicja Kibitlewska. Ala w biegu na 750m prowadziła od początku do końca, a na metę przybiegła z dużą przewagą. Biegi najmłodszych roczników są bardzo licznie obsadzone. Nasza zawodniczka na tym dystansie biegła już po raz trzeci. W pierwszym swym biegu zmieściła się w dziesiątce, jako ośmiolatka była druga, jako dziewięciolatka nie miała już sobie równych.

Bardzo dobrze zaprezentowały się też nasze gimnazjalistki. Ewelina Bielecka w biegu dziewcząt rocznik 2003 na dystansie 1350m zajęła trzecie miejsce. Anita Gliniecka w biegu rocznika 2002 wywalczyła także trzecie miejsce. W starszych rocznikach zawodnicy i zawodniczki wielokrotnie już ze sobą rywalizowali. Ewelina i Anita w poprzednich latach wielokrotnie zajmowały miejsca na podium.

Sportowym zmaganiom towarzyszyła bardzo ładna pogoda i dobra organizacja. Po biegu uczniowie pośilili się gorącą grochówką i herbatą. W powietrzu unosił się zapach kwitnących sadów i wiosenny śpiew ptaków.

 
Doradztwo zawodowe

 

Rodzina szkół

Cybernauci

Orzeł biały
Do wakacji 21.06.2019 09:00 246 Days
Szukaj w serwisie
Imieniny
P wczoraj: Teresy Jadwigi
Wczoraj: Gawla Florentyny
Dzisiaj: Malgorzaty Wiktora
Jutro: Juliusza Lukasza
Po jutro: Pelagii Piotra
Faza księżyca
Układ planet
Pogoda na słońcu
SDAC