Z historii Filipowa
Strefa wiedzy
Linki

Doradztwo zawodowe w szkole

W dniu 29 listopada 2017 roku uczniowie klasy VII a, w ramach zajęć z Doradztwa Zawodowego, uczestniczyli w spotkaniu z aspirantem P. Adamem Raczkowskim. Pan aspirant jest policjantem w Filipowie. Celem spotkania było zapoznanie się z zawodem policjanta. Uczniowie zadawali różne pytania m.in. jaką szkołę należy ukończyć by móc pracować jako policjant? o bezpieczeństwie, zatrzymaniu podejrzanego. Obserwowali czynności wykonywane przez aspiranta np. wykonanie odcisków - Karta daktyloskopijna palców do eliminacji śladów, założenie kajdanek, sprawdzanie stanu trzeźwości. Obserwowano wyposażenie i pomieszczenia posterunku oraz ubiór policjanta.
                 
Uczniowie wraz z nauczycielem dziękują P. Adamowi za przekazaną wiedzę i poświęcony nam czas.
 
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Doradztwo zawodowe

 

Rodzina szkół

Cybernauci

Orzeł biały